



Olejek eteryczny patchouli paczuli 15 ml Shamasa
Opis
Olejek eteryczny Shamasa - Patchouli
Zastosowanie olejków eterycznych
Naturalne olejki eteryczne Shamasa zawierają pozyskane z różnych części roślin najcenniejsze ich związki, bogate w wiele dobroczynnych składników o szerokich możliwościach zastosowania.
Właściwości i zastosowanie eterycznego olejku Patchouli
Olejek wytwarzany z paczulki wonnej pozyskiwany za pomocą destylacji parowej to jeden z najbardziej popularnych olejków eterycznych, szeroko wykorzystywany w kosmetyce i perfumach, ze względu na właściwości utrwalające inne zapachy, dodające świeżości perfumom i zwiększające percepcję i odbiór innych składników danego kosmetyku. Olejek Patchouli jest wykorzystywany również w aromaterapii oraz jako afrodyzjak.
Olejek patchouli o azjatyckim, orientalnym zapachu, dolnej; korzenno-ziemistej nucie ma przede wszystkim właściwości antydepresyjne oraz przeciwzapalne. Ponadto wyróżniające cechy olejku eterycznego z paczuli to:
- jest składnikiem środków odstraszających owady - działa jak naturalny repelent na kleszcze, insekty i komary. Uznawany również jako antidotum na ukąszenia żmij i węży.
- aromatyzowanie otoczenia pomaga w walce ze stanami depresyjnymi, lękowymi, bólami głowy
- poprawia nastrój i stymuluje wydzielanie endorfin
- przynosi ulgę w bólach mięśniowych, bólach stawów i wszelkich stanach zapalnych, np. podczas masażów olejkiem lawendowym połączonym z bezwonnym olejkiem migdałowym
- olejek eteryczny patchouli polecany jest również przy leczeniu trądziku, egzemy oraz do pielęgnacji cery tłustej ze względu na tonizujące właściwości.
- skuteczny w pielęgnacji cery ze względu na właściwości regenerujące, antyoksydacyjne i wygładzające skórę
- Ujędrnia skórę, zwłaszcza po szybkiej utracie wagi
Jak używać olejków eterycznych?
- w kominku zapachowym - wystarczy dodać 2-3 krople do wody w kominku i podgrzewać świeczką, żeby pomieszczenie nabrało charakteru i zyskało świeży, ulubiony przez nas zapach
- za pomocą dyfuzora lub nawilżaczy powietrza lub w saunie
- dodatek do inhalacji - polecany szczególnie przy olejkach o leczniczym wpływie na górne drogi oddechowe (1-2 krople olejku dodać do naczynia z gorącą wodą, nakryć głowę ręcznikiem i wdychać z zamkniętymi oczami 2-5 minut)
- w kąpieli, jak aromatyczny dodatek do odprężającej i kojącej kąpieli
- po wymieszaniu z bezwonnymi, neutralnymi olejkami jako produkt do masażu 9 (5 -10 kropli olejku eterycznego paczuli na każde 10 ml oleju bazowego)
- jako dodatek do domowych kosmetyków - polecamy krem patchouli: masło migdałowe (20g) wymieszane z 10 kroplami olejku patchouli idealnie sprawdza się jako perfum w kremie oraz nawilżający balsam po kąpieli
- naturalny, zapachowy dodatek do mycia powierzchni domowych oraz jako alternatywa płynu do płukania oraz jako dezynfekcja pościeli i bielizny - w tym celu wystarczy kilka kropli.
Jak przechowywać olejki eteryczne?
Aby spowolnić proces wytrącania się zdrowotnych i dobroczynnych właściwości olejków, należy zwracać uwagę by były przechowywane w ciemnych buteleczkach, z dala od słońca, wilgoci i wysokiej temperatury.
Wskazówki:
Olejków eterycznych nie należy aplikować bezpośrednio na skórę ani doustnie przed zrobieniem testu uczuleniowego. Najbezpieczniejszą formą aplikowania na skórę, np. podczas masaży, jest zmieszanie olejku z innym neutralnym, np. migdałowym, z kiełków pszenicy.
Nie wszystkie olejki nadają się dla kobiet w ciąży oraz osób z epilepsją, dlatego przed użyciem trzeba przeczytać ulotkę lub zasięgnąć rady specjalisty. Nigdy nie powinno się przekraczać zalecanej dawki, gdyż olejki eteryczne są bardzo mocno skondensowane.